Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i  niedziele o godz. 17.30.

2. Dziś Światowy Dzień Ubogich, ogarnijmy modlitwą wszystkich biednych i potrzebujących zwłaszcza naszych podopiecznych, których otaczamy opieką materialną i duchową. Ofiary na ich potrzeby możemy złożyć do skarbon przy wyjściu z kościoła.

3. Zachęcamy do przyjęcia Maryi w jej wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości pod swój dach. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 12 i od 16 do 18. Niech ten czas z Maryją Matką Boga, będzie okazją do umocnienia relacji miłości i pokoju w naszych rodzinach.

4. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy oddalili się od Boga i Kościoła.

5. W tym tygodniu w liturgii:
poniedziałek – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
środę – wsp. św. Rafała Kalinowskiego
czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
piątek – wsp. św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej

6. W niedzielę za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta uroczystość obchodzona jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, który niebawem zakończymy.

7. Składka na potrzeby naszej bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 10 listopada, wyniosła 12 466 zł. Inwestycje jakie w ostatnim czasie zostały przez nas podjęte to m.in.: trwający nadal remont kaplicy cmentarnej i ścieżek na cmentarzu oraz rozpoczęcie remontu głównych schodów wejściowych do naszej bazyliki. Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia.

8. Spotkanie dla kandydatów bezpośrednio przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę 23 listopada, o godz. 10.00 w bazylice.

9. Wychodząc z kościoła można nabyć: Przewodnik Katolicki i naszą gazetkę Dla Rodziny.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Ogrodowska, Maria Jankowska-Niedbalska, Ignacy Sosnowski, Helena Kłosowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2019-11-17T14:21:28+01:00