Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
 2. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 3. Zachęcamy do przyjęcia Maryi Matki Bożej Pięknej Miłości pod swój dach. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku od 10-12 i od 16-18. Niech ten czas z Maryją Matką Boga, będzie okazją do umocnienia relacji miłości i pokoju w naszych rodzinach.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek –
  św. Marcina z Tours, biskupa
  we wtorek –
  św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  w środę – wspomnienie pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna
 5. Jutro – 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji ojczyzny o godz. 18.00. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Również w intencjach Ojczyzny odprawimy uroczystą Msze św. w niedziele o godz. 13.00 z towarzyszeniem orkiestry dętej „Emband”, a po niej koncert o charakterze patriotycznym.
 6. Stowarzyszenia św. Łazarz, które rozprowadzało tydzień temu kalendarze na wsparcie działalności Centrum Opieki Perinatalnej, zebrano 11 012 zł i 42 gr.
 7. W kancelarii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie w dniach od
  18 – 25 maja 2020 r. Wszelkie informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz w naszej gazetce parafialnej. Serdecznie zapraszamy!
 8. Wychodząc z kościoła można nabyć: Przewodnik Katolicki i naszą parafialną gazetkę Dla Rodziny.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Muchowska, Ryszard Napierała, Ryszarda Grobelska, Rozalia Włodarczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Sławomir Bar CM
proboszcz

2019-11-29T11:50:38+01:00