Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 03.11.2019

 1. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  poniedziałek – wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa
  środa – błogosławionych męczenników hiszpańskich XX w.
  sobota – święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W sobotę – Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00. Zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 6. W niedzielę za tydzień, tj. 10 listopada przypada dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Warto w tym dniu pamiętać, że to właśnie w naszych czasach, chrześcijanie są najbardziej prześladowani.
 7. W przyszła niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszej bazyliki.
 8. W kancelarii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie która odbędzie się w dniach od 18 – 25 maja 2020 r. Wszelkie informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wychodząc z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki i naszą gazetkę Dla Rodziny.

 

2020-01-03T23:58:22+01:00