Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019

  1. Bóg zapłać wielkie za ofiary składane do skarbon na rzecz naszych ubogich braci.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  3. Zachęcamy do przyjęcia Maryi, Matki Bożej Pięknej Miłości pod swój dach. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Niech ten czas z Maryją Matką Boga, będzie okazją do umocnienia relacji miłości i pokoju w naszych rodzinach
  4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawimy tak jak w niedziele. W kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 9.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 wyruszy procesja na cmentarzu. Po procesji zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie, a następnie około godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej odprawimy Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. W Biurze Parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Wierni, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałych dniach roku jest odpustem cząstkowym. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień. Natomiast ci wierni, którzy w Dzień Zaduszny odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłym i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Do zyskaniu odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
  6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Tego dnia odprawimy Mszę św. o godz. 12.00 w kaplicy na Cmentarzu na Bielawkach w intencjach naszych drogich zmarłych.
  7. Od 4 do 10 listopada odprawiać będziemy Msze św. zbiorowe za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00, a po Mszy św. modlitwa różańcowa za zmarłych. W soboty i w niedziele modlitwa różańcowa za zmarłych i wypominki o godz. 17.30.
  8. W tym tygodniu – pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo przebłagalne pierwszych sobót do Matki Bożej.
  9. W przyszłą niedzielę, 3 listopada, członkowie Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki.
  10. W kancelarii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie, która odbędzie się w dniach od 18 – 25 maja 2020 r. Wszelkie informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła.
2019-11-29T11:50:31+01:00