Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

  1. Ta niedziela rozpoczyna w Kościele katolickim Tydzień Misyjny, w naszych modlitwach polecajmy sprawę misji i misjonarzy. Przy wyjściu można nabyć płytę pt. Płyta za miast broni – cegiełkę na budowę Polskiej Szkoły Muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej.
  2. Zachęcamy do przyjęcia obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości pod swój dach. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Niech ten czas z Maryją, Matką Boga i naszą Matką, będzie okazją do umocnienia relacji miłości i pokoju w naszych rodzinach.
  3. We wtorek w liturgii obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa kujawsko – pomorskiego.
  4. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
  5. W następną niedzielę przeżywać będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego, czyli naszej bazyliki.
  6. Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego sprawowana jest w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w każdy czwartek o godz. 17.00.
  7. Składka w ubiegłą niedzielę, 13 października, zbierana na potrzeby naszej bazyliki wyniosła 12 216 zł. Inwestycje przeprowadzone przez nas w ostatnim czasie to: remont nawierzchni wokół bazyliki, kontynuacja remontu instalacji elektrycznej w bazylice, przeprowadzenie przeglądu instalacji grzewczej i przygotowanie do sezonu zimowego, przygotowanie do remontu schodów przed wejściem głównym kościoła, modernizacja kaplicy cmentarnej i przygotowanie dalszego etapu remontu.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. pierwszego listopada odprawimy jak w każdą niedzielę. 1 listopada w kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 wyruszy procesja po cmentarzu. Po procesji zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie, a następnie około godz. 16.00, w kaplicy cmentarnej, odprawimy Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów – po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w Biurze Parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Nowak, Zofia Gatza, Anna Parzych, Barbara Bojanowska-Staśkiewicz, Maria Kuhl, Joanna Suchomska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
2020-01-03T23:58:45+01:00