Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
 2. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski. Tradycyjnie jak co roku, po Mszy św. zbierane są do skarbon ofiary na stypendia dla biednej, a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  wtorek – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  środa – wsp. św. Jadwigi Śląskiej,
  czwartek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty
  sobota – wsp. dowolne bł. ks. Jerzego Popiełuszki
 4. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. Niech modlitwa różańcowa będzie czasem zjednoczenia nas wszystkich w dziele nawrócenia dla świata i dla nas samych.
 5. Przeżywamy dziś Niedzielę Maryjną – Dzień Wspólnot Maryjnych naszej parafii. Niech to spotkanie przygotuje nas na odwiedziny Maryi w naszych rodzinach.
 6. Od środy 16 października po nabożeństwie różańcowym zapraszamy do modlitwy indywidualnej w domach przy ikonie Matki Bożej Pięknej Miłości. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Niech peregrynacja obrazu Matki Boga w naszych domach, będzie okazją do umocnienia relacji miłości i pokoju w rodzinach.
 7. Następna niedziela jest obchodzona jako Niedziela Misyjna. W tym dniu ofiary złożone na tacę i do skarbon przeznaczamy na ten cel.
 8. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek”, zaprasza na Msze św. dla studentów i sympatyków duszpasterstwa. Sprawowane są one w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Kaplicy Akademickiej.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. 1 listopada odprawimy tak jak wg porządku niedzielnego. 1 listopada w kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach.
  O godz. 15.00 wyruszy procesja po cmentarzu. Po procesji zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie, a następnie, ok. godz. 16.00
  w kaplicy cmentarnej odprawimy Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice.
  W Biurze Parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów.
  Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w biurze parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego oraz gazetki parafialnej Dla rodziny.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edmund Kubacki, Andrzej Murawski, Andrzej Chmara – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2019-11-29T11:50:25+01:00