Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5.01.2020

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli.
  W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. Podczas Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.
  O godz. 11.30 ks. bp Jan Tyrawa odprawi uroczystą Mszę św., po której, około godz. 13.00, udamy się ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli na Stary Rynek, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli.
 2. Spotkanie opłatkowe Rady parafialnej odbędzie się 6 stycznia o godz. 19.00 w refektarzu Misjonarskim – zapraszamy serdecznie.
 3. Za tydzień, 12 stycznia, w naszej bazylice będziemy gościć zespół Kolędanova, który zaprasza na świąteczne kolędowanie po Mszy o godz. 18.00. Zespół Kolędanova tworzą znani muzycy, którzy grają na co dzień w zespole Deus Meus.
 4. Duszpasterstwo Akademickie Stryszek zaprasza na Mszę św. do Kaplicy Akademickiej w niedzielę o godz. 10.00.
 5. Plan wizyty duszpasterskiej znajduje się na stronie internetowej parafii (bydgoskabazylika.pl) oraz na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Woda święcona znajduje się przy zakrystii.
  W okresie kolędy w kancelarii parafialnej kapłan dyżuruje tylko w godzinach przedpołudniowych.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Grzegorz Sergot, Władysław Muchowski, Urszula Zborowska, Janina Niedbalska, Kazimierz Ludwicki, Mieczysław Kieruj – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Sławomir Bar CM
proboszcz parafii

2020-01-20T14:29:28+01:00