Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
  2. Przeżywana dziś Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Zgodnie z polską tradycją wystrój świąteczny kościoła zachowamy do dnia 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.
  3. Dzisiaj gościmy w Naszej Bazylice Zespół Kolędanova, który zaprasza na Świąteczne kolędowanie po Mszy o godz. 18.00. Zespół Kolędanova tworzą znani muzycy, którzy grają na co dzień w zespole Deus Meus.
  4. Plan wizyty duszpasterskiej znajduje się na kartkach z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej parafii (bydgoskabazylika.pl). Kolędę rozpoczynamy zawsze od godz. 16.00. Woda święcona znajduje się przy zakrystii. W okresie kolędy w kancelarii parafialnej kapłan dyżuruje tylko w godzinach przedpołudniowych
  5. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się w  do bierzmowania w przyszłą sobotę, 18 stycznia o godz. 10.00 w bazylice.
  6. 18 stycznia, w trzecią sobotę miesiąca, o godz. 15.00 zapraszamy na Msze świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach.
  7. Serdecznie zapraszamy na Jasełka organizowane przez dzieci i młodzież z naszych wspólnot parafialnych w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30 i 18.00.
  8. Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje dwunastą edycję Festiwalu Chórów Akademickich Akademickie Kolędowanie, które odbędzie się w Bydgoszczy w niedzielę, 19 stycznia  2020 r. Koncert Galowy uczestników Festiwalu z udziałem chórów akademickich oraz Orkiestry Wojskowej rozpocznie się w bazylice po Mszy świętej, czyli ok. godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy!
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ewa Kiedrowicz, Maria Giemska, Maria Ostrowska, Enoch Falkowski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Sławomir Bar CM
proboszcz

2020-01-20T14:29:23+01:00