Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 19.01.2019

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na koncert galowy XII Jubileuszowego Festiwalu Chórów Akademickich Akademickie Kolędowanie.
 2. W poniedziałek, 20 stycznia, obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez, a nasza bazylika jest wotum wdzięczności Narodu Polskiego za przywrócenie do macierzy Pomorza i Kujaw – uroczysta Msza św. w intencji naszej ojczyzny i pokoju na świecie zostanie odprawiona o godz. 18.00
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Agnieszki;
  w piątek – wsp. św. Franciszka Salezego;
  w sobotę 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – tym dniu w 1617 r. św. Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej, które stało się inspiracją do założenia Zgromadzenia Misji. W tym dniu szczególnie prosimy Was o pamięć w modlitwie za nas Kapłanów i Braci Zgromadzenia, Siostry Miłosierdzia i całą Rodzinę Wincentyńską, byśmy byli wierni charyzmatowi i z miłością trwali przy Chrystusie głoszącym Ewangelię Ubogim.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji ks. Jarosława Lawrenza CM, który obchodzi w tym tygodniu swoje imieniny.
 5. Składka na potrzeby naszej bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 12 stycznia, wyniosła 13 847 zł. Inwestycje jakie w ostatnim czasie zostały przez nas podjęte to:
  • rachunek za ogrzewanie za miesiąc grudzień wynosi 23 801 zł;
  • zakończyliśmy remont głównych schodów wejściowych i nasadzeń brakujących i zniszczonych krzewów przy naszej bazylice;
  • rozpoczęliśmy remont domu na ul. Nasypowej, który będzie służył dla potrzebujących, zwłaszcza dla rodzin i ofiar przemocy.

Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia.

 1. Plan wizyty duszpasterskiej znajduje się na kartkach z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Kolędę rozpoczynamy zawsze od godz. 16.00. Woda święcona znajduje się przy zakrystii. W okresie kolędy w kancelarii parafialnej kapłan dyżuruje tylko w godzinach przedpołudniowych.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności Halina Kelbratowska – Włodarek, Antoni Włodarczyk, Roman Chojnacki, Eugeniusz Kamiński, Dominik Mrówczyński – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Sławomir Bar CM
proboszcz

2020-01-20T14:27:46+01:00