Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 26.01.2020

 1. Dziś, 26 stycznia, Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego serdecznie zaprasza wszystkich członków na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na pl. Piastowskim.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek – św. Tomasza z Akwinu,
  w piątek – św. Jana Bosko.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 4. W sobotę, 1 lutego, zapraszamy na Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy, który rozpocznie się o godzinie 13.45 w parafii Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza członków i sympatyków na spotkanie w poniedziałek, 27 stycznia, na godz. 17.00 do Auli Świętego Krzyża.
 6. W niedzielę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię by dziękować Panu za powołanych do życia zakonnego. To także dzień Matki Bożej Gromnicznej, dlatego zachęcamy, aby przynieść gromnice do poświęcenia. Taca przeznaczona będzie na pomoc klasztorom klauzurowym ( zamkniętym).
 7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli tzw. kolędę. Można już teraz powiedzieć było to dobre spotkanie z parafianami, czas modlitwy i Bożego błogosławieństwa. Za wszelkie wyrazy życzliwości i troski o bazylikę a także za wszelkie podpowiedzi i uwagi z całego serca Wam dziękujemy, za wszelkie braki z naszej strony – przepraszamy. W intencji rodzin, które odwiedziliśmy w tym roku zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę, 2 lutego o godz. 13.00.
 8. W dniach 22 i 23 lutego organizujemy przy naszej bazylice weekendowy kurs dla narzeczonych. Serdecznie zapraszamy zakochanych.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Michał Michalski, Honorata Wruck – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-01-25T21:58:48+01:00