Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
 2. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W trakcie oktawy Bożego Ciała odprawiamy je codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  • w środę – wsp. św. br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,  światowy dzień modlitwy o świętość kapłanów, tego dnia nie ma postu od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 4. 20 czerwca, jak zawsze w trzecią sobotę miesiąca, zapraszamy na godz. 15.00 na Msze świętą w intencji zmarłych. Msza św. sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na Bielawkach.
 5. 10 czerwca 2020 r. w godzinach porannych odszedł do wieczności ks. Augustyn Konsek CM, proboszcz naszej parafii w latach 1997 – 2004. Pogrzeb odbędzie się w Krakowie na Kleparzu we wtorek 16 czerwca o godz. 11.00. W intencji śp. księdza Augustyna odprawimy Msze św. we wtorek o godz. 18.00.
 6. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, w Auli Świętego Krzyża odbędzie się spotkanie nowopowstałej wspólnoty Margaretek, modlącej się za kapłanów.
 7. W niedzielę 28 czerwca ks. Jarosław Lawrenz CM o godz. 13.00 odprawi dziękczynną Mszę św. za cztery lata posługi duszpasterskiej w bazylice. Ksiądz Jarosław został mianowany proboszczem parafii św. Anny we Wrocławiu. Dziękując mu za gorliwą i pełną oddania posługę w naszej wspólnocie parafialnej życzymy obfitości łask Bożych, opieki Maryi Niepokalanej, wstawiennictwa świętych i błogosławionych Rodziny Wincentyńskiej, a szczególnie św. Wincentego a Paulo.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Nowak, Agnieszka Gruba, Alicja Hołyńska, Mieczysław Olszewski, Jadwiga Mączkowska, Danuta Stark, Mirosław Karaszewski, Franciszka Umińska, Edwin Pietrykowski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-06-12T21:33:37+02:00