Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św.
 2. W tym tygodniu w liturgii
  • w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • w piątek – bł. sióstr Miłosierdzia – Marii Magdaleny Fontaine i Towarzyszek, dziewic i męczennic;
  • w sobotę – NMP Nieustającej Pomocy
 3. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej bazylice sprawowane są od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 4. Składka na potrzeby naszej bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 14 czerwca, wyniosła 12 176 zł. Oto inwestycje jakie w ostatnim czasie zostały przez nas podjęte:
  • wspieramy chorych, ubogich i samotnych współpracując ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia działającym przy bazylice; wydaliśmy od początku pandemii ponad 200 tys. posiłków, kilka ton środków dezynfekujących, kilkadziesiąt tysięcy maseczek i rękawiczek jednorazowych – koszt tych działań ponad 150 tys. zł;
  • cały czas porządkujemy plac wokół bazyliki;
  • zakończono prace remontowe domu interwencyjnego przy ul. Nasypowej całkowity koszt to 183 217 zł.
  • wymieniliśmy drzwi główne do kaplicy na cmentarzu na Bielawkach.Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia. Za tak wielkie wsparcie jakie doświadczamy z Waszej strony na różnych płaszczyznach życia.
 5. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca o godzinie 13.00, odbędzie się uroczysta Msza św. dziękczynna za Was wszystkich, za każdą pomoc, za serce, za dobroć jakiej zaznaliśmy od siebie nawzajem w czasie pandemii, podziękujemy też za posługę w naszej parafii ks. Jaroslawa Lawrenza CM. Po Mszy św. zapraszam serdecznie w imieniu kapłanów na radosne spotkanie naszej „rodziny bazylikowej”. Będzie, muzyka, coś do kawy, a przede wszystkim Wy dobrzy ludzie, którzy z głębi serca dzielicie się tym co macie.
 6. Już dzisiaj informujemy, że sakrament bierzmowania w bazylice, zostanie udzielony przez księdza biskupa 3 września o godz. 18.00.
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Wiktor Gola, Janusz Lichszteld, Zofia Kuczyńska, Eugeniusz Kurek, Romualda Gniewaszewska, Władysław Lewandowski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-06-19T21:47:24+02:00