Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

 1. Bóg zapłać za ofiary dla najuboższych, składane dzisiaj do skarbon na potrzeby Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 2. Dzisiaj o godzinie 13.00 odbędzie się uroczysta Msza św. dziękczynna za Was wszystkich, za każdą pomoc, za serce, za dobroć jakiej zaznaliśmy od siebie nawzajem w czasie pandemii. Podziękujemy też za posługę ks. Jarosława Lawrenza CM. Po Mszy św. zapraszamy serdecznie na radosne spotkanie naszej „rodziny bazylikowej” przed naszą świątynią.
 3. Do wtorku trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawujemy je po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w naszej Bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj.: uczestnictwo we Mszy św. z przyjęciem Komunii świętej, odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga w intencjach papieża Franciszka. Msze św. z homilią o godz. 8.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Świętej. W tym dniu imieniny obchodzi Piotr Ziomber CM. W intencjach solenizanta modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  w czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  w piątek święto św. Tomasza Apostoła, okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, o17.30. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót.
 7. Czas wakacji to czas nabrania sił, spojrzenia na Boga i na siebie inaczej, może to czas odnowienia naszych relacji z Panem Jezusem, doświadczenia na nowo Jego bliskości i Miłości. Wakacje to również czas odnowy sił fizycznych i psychicznych, dostrzegania tych, których kochamy, albo kochamy za mało, to czas spotkania z Bogiem w przyrodzie, ale i z drugim człowiekiem. Dlatego zapraszam Was na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii i modlitwie.
 8. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w środę będzie nieczynne. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 10.0 do 12.00 i od 16.00 do 18.00
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wojciech Kruk – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Sławomir Bar CM
proboszcz

2020-06-27T13:01:09+02:00