Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

 1. Dzisiaj, w naszej bazylice św. Wincentego a Paulo, przeżywamy uroczystość odpustową. Za Waszą modlitwę i dobre słowo, za każdy gest miłości względem drugiego człowieka zwłaszcza tego biednego, w imieniu naszego patrona, Ojca dzieł miłosierdzia, z serca Wam dziękuje. Uroczysta Msza św. odpustowa, zostanie odprawiona o godz. 13.00. Przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi bp Antoni Długosz. Po wspólnej Eucharystii zapraszamy na wspólny poczęstunek z tyłu bazyliki.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Wacława, męczennika
  we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  w środę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
  w czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  w piątek –  wsp. świętych Aniołów Stróżów
 3. W tym tygodniu również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
  w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 4. Od początku października, ulegną zmianie godziny Mszy św. w naszej bazylice. Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.00, 18.00. Nie będzie już Mszy św. o godz. 20.00. Na godz. 8.30 zapraszamy na modlitwę Kościoła – jutrznię, w intencjach tych, którzy pogubili się w życiu, a o 9.30 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 6. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 4 października w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. o 11.30. Na spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami, osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz  klas 1 szkoły ponadpodstawowej.
 7. Wincentyńskie Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek”, działające przy naszej bazylice, zaprasza od 4 października, na godz. 18.00 na Mszę św. dla studentów i młodzieży, a później na spotkanie integracyjne. Za dwa tygodnie natomiast (11 października) zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 z okazji inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i gazetki parafialnej Dla Rodziny.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Stąporek – Pośpiech, Janina Szymańska – Furgoł, Barbara Ból, Barbara Ciemniewska, Waldemar Klinikowski, Grzegorz Kudliński, Maria Szeflińska, Sylwia Tatera – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-09-28T15:50:55+02:00