Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020

 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegła niedzielę. Zebrana kwota to 11 650 zł. Jak już informowaliśmy rozpoczął się remont latarni na szczycie kopuły. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 505 tys. zł. Prace są finansowane we współpracy parafii z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą w Kościele, Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy i za tych wśród których posługują o odwagę i siły dla nich. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone właśnie na misje.
 • W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana
  we wtorek – wsp. św. Jana Kantego
  w czwartek – uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko – pomorskiego
 • W najbliższą niedzielę, 25 października obchodzimy liturgiczną uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 • Dzisiaj uczniowie z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych przystąpili do I Komunii świętej. Dzieci oraz ich rodziców i najbliższych polecamy Waszej modlitwie.
 • Zaplanowany na dzisiaj koncert pt. Ludzi dobrej woli jest więcej…, w wykonaniu zespołu Żuki oraz orkiestry Symfoników Bydgoskich zostaje [przełożony na inny termin.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w bazylice będą sprawowane wg porządku niedzielnego, nie będzie jednak Mszy św. o godz. 16.00. Od godz. 8.00 do 15.00, o ile nic się nie zmieni, na cmentarzu na Bielawkach będziemy prowadzić modlitwę wypominkową za zmarłych. W kilku miejscach będzie można złożyć kartki z polecanymi w modlitwie. O godz. 15.00, przewidujemy rozpoczęcie procesji na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Po niej zostanie wygłoszone kazanie, po którym (ok. godz.16.00) odprawiona będzie Msza św. Wypominki roczne i listopadowe można składać w biurze parafialnym i skarbonach przy wyjściu z koscioła.
  Pamiętajmy też o obowiązku prolongaty grobów. Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w biurze parafialnym.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Urszula Dudek, Krystyna Zawadzka – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-10-16T22:05:58+02:00