Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego – 25.10.2020

 • W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, biskup diecezji bydgoskiej udzielił na terenie całej diecezji dyspensy, od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Tych, którzy z niej skorzystają, zachęcił do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. W naszej świątyni w przypadku strefy czerwonej może przebywać 500 osób, a w przypadku strefy żółtej 875 osób. Przy kropielnicy pod chórem został umieszczony bezdotykowy dystrybutor z wodą święconą do uczynienia znaku krzyża.
 • Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Na ścianach świątyni znajdują się zapalone dziś świece, tzw. zacheuszki, które przypominają nam,
  w którym miejscu namaszczony był ten kościół, w czasie jego konsekracji na wyłączność kultu Bożego.
 • W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
  w środę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • W najbliższą niedzielę, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w bazylice wg porządku niedzielnego. Od godz. 8.00 do 15.00, na cmentarzu parafialnym na Bielawkach, będziemy prowadzić modlitwę wypominkową za zmarłych. Kartki można składać w skarbonach w kościele oraz 1 listopada na cmentarzu.
  W związku z obostrzeniami sanitarnymi wynikającymi ze stanu epidemii, na cmentarzu nie będzie Mszy św. i procesji. Będzie Msza św. w bazylice o godz. 16.00. Pamiętajmy, aby w czasie wizyt na cmentarzu zachować dystans fizyczny oraz stosować się do wymogów sanitarnych (zasłonięcie ust i nosa). Zalecamy także, aby mieć ze sobą, w miarę możliwości, płyn do dezynfekcji rąk. Zachęcamy wszystkich do indywidualnego nawiedzania cmentarzy w inne dni, tak ustalając odwiedziny grobów swoich bliskich, aby unikać większych skupisk ludzi. Można to zrobić, nawiedzając cmentarze przez w inne dni listopada zyskując w tych dniach odpust zupełny za zmarłych.
 • W poniedziałek za tydzień, 2 listopada, Dzień Zaduszny – dzień pamięci o wszystkich zmarłych. Od 2 do 8 listopada, w bazylice po Mszy św. o godz. 18.00, a sobotę i niedzielę o godz. 17.30, odbywać się będzie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
 • W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Urszula Ślagowska, Dorota Świgoń, Krystyna Kiełb, Teresa Stawecka, Michał Skupień, Helena Gawryś, Maria Pestka – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-10-24T22:38:18+02:00