Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020

 1. Dzisiaj w kościele przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z obostrzeniami sanitarnymi wynikającymi ze stanu epidemii, cmentarz pozostaje zamknięty do 2 listopada. Zachęcamy do odwiedzania cmentarzy w inne dni pamiętając jednak o własnym zdrowiu  i możliwościach fizycznych. Nabożeństwo wypominkowe prowadzimy dziś w bazylice przed każdą Mszą św. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych w także modlitwie prywatnej, bo to najważniejsze co możemy zrobić.
 2. W poniedziałek, 2 listopada, Dzień Zaduszny – dzień pamięci o wszystkich zmarłych. W najbliższych dniach w bazylice po Mszy św. o godz. 18.00, a sobotę i niedzielę o godz. 17.30, odbywać się będzie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych połączone z modlitwą w ramach akcji Różaniec do granic nieba.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w środę – wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa
  w piątek – wsp. błogosławionych stu dwóch męczenników hiszpańskich
 4. Wszelkie informacje na temat sakramentów I Komunii św. i bierzmowania w naszej parafii można znaleźć na stronie internetowej bydgoskabazylika.pl
 5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w czwartek
  o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Odwiedziny chorych w domach po zgłoszeniu w biurze parafialnym.
  w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo I sobót miesiąca.
 6. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Jan Buchholz, Teresa Redlewska, Danuta Witońska, Irena Dawidowska – Bułatek, Barbara Kożuszko, Leokadia Baranowska Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-10-31T21:51:56+01:00