Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020

 1. Zgodnie z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, również w kościołach (1os/15 m2), w naszej bazylice jednorazowo mogą być obecne na liturgii 233 osoby.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
 1. Nabożeństwo wypominkowe w naszej bazylice prowadzimy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 1. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek –
  święto rocznicy poświęcenia bazyliki Laterańskiej
  we wtorek – wsp. św. Leona Wielkiego
  w środa – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa
  w czwartek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
  w piątek – wsp. pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna
 1. W środę, 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji ojczyzny będzie w bazylice o godz. 18.00. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski.
 1. 14 listopada, jak w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 15.00, zapraszamy na Msze św. w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach
 1. Za tydzień, 15 listopada obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W naszych modlitwach pamiętajmy o ludziach biednych i potrzebujących. Ofiary na rzecz naszych ubogich braci będzie można złożyć do skarbon przy wyjściu z bazyliki.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego i gazetki Dla Rodziny.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Bożena Bukowska, Leon Bossak, Stanisław Laskowski, Wanda Rybiańska, Leszek Lemańczyk – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Sławomir Bar CM
proboszcz

2020-11-06T00:44:16+01:00