Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz ubogich  i potrzebujących w dniu ich święta. Zebraliśmy 6 452 zł. Bóg zapłać Wam za troskę o tych najbiedniejszych.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy, męczenników,
  w piątek  – święto NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika (po każdej Mszy św. rozdawać będziemy Cudowny Medalik)
  w sobotę – wsp. św. Katarzyny Labouré, dziewicy
 3. W sobotę o godz. 8.00 celebrowana będzie Msza św., po której nastąpi zawierzenie NMP Niepokalanej Apostołów Cudownego Medalika oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. Za tydzień, 29 listopada, pierwsza niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. Na Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji solenizantów: ks. Zdzisława Kaźmierczaka CM i ks. Andrzeja Rybki CM.
 5. Za tydzień członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Preinatalnej św. Łazarza (Hospicjum preinatalne), które ma pod opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. 
 6. Msza św. roratnia w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00, a w soboty tylko o godz. 6.00.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, w którym polecamy artykuł Wiary nie traci się łatwo o obecnej sytuacji w Kościele i jak się w niej odnaleźć. Można też nabyć naszą gazetkę Dla Rodziny z artykułem dot. dzisiejszej uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
2020-11-23T18:41:35+01:00