Ogłoszenia Duszpasterskie – 29 Listopada 2020 Roku I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 lub 18.00, w soboty tylko o 6.00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a dorosłych ze świecami.
 2. Członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze – cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Preinatalnej św. Łazarza (Hospicjum preinatalne) , które ma pod opieka rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  Poniedziałek – święto św. Andrzeja Apotoła
  Czwartek –wsp. św. Franciszka Ksawerego,

Przeżywać będziemy także pierwszy czwartek, pierwszy piętek i pierwszą sobotę miesiąca.

 • w czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 • w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach wg indywidualnych ustaleń.
 • w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót i zmiana Tajemnic Różańcowych. Po nabożeństwie wyruszy z bazyliki grupa mężczyzn, która z modlitwą różańcową na ustach przejdzie do kościoła M. B. Fatimskiej. Panów serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej formy modlitwy ulicami naszego miasta.
 1. W kancelarii parafialnej można nabyć świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne, a opłatki na stół wigilijny można już dziś otrzymać przy wyjściu z kościoła od Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy, by na naszych stołach świątecznych był opłatek pobłogosławiony przez kapłana, jest to znak dzielenia się miłością w łączności ze wspólnotą wierzących.
 2. Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych rozpoczną się 13 grudnia, w III niedzielę Adwentu. Wygłosi je ks. Piotr Kobeszko, proboszcz parafii w Białymstoku i terapeuta osób uzależnionych.
 3. Za tydzień w naszej parafii przeżywać będziemy wraz z młodzieżą akcję Zielonego Mikołaja. Ofiary zebrane po każdej Mszy św. przeznaczone będą na organizację wigilii i paczki świąteczne dla najuboższych z naszego otoczenia.
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Henryk Ignaszak, Edmund Czarnowski, Daniela Buszke, Jerzy Górko, Teresa Płaczek, Zygmunt Porzych, Tadeusz Deliński, Czesław Nowak, Zofia Szachta, Alfreda Tasarek – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-11-27T19:38:26+01:00