Ogłoszenia duszpasterskie – 20 grudnia 2020 Roku IV Niedziela Adwentu

  1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na rzecz naszych ubogich braci oraz za wspieranie wszelkich inwestycji w naszej parafii. Zeszłotygodniowa składka na potrzeby bazyliki wyniosła 11 960 zł. W minionym tygodniu zakończono remont latarni na kopule bazyliki oraz zamontowano nowy ekran do wyświetlania tekstów pieśni oraz innych materiałów wizualnych, którego koszt to 30 tys. zł.
  2. Spowiedź i Komunia św. w domach dla chorych przed świętami będzie we wtorek 22 grudnia. Prosimy o zgłaszanie takich osób w biurze parafialnym.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do środy włącznie. W czwartek będzie zamknięta.
  4. Spowiedź święta w czwartek, 24 grudnia, w dzień Wigilii od godz. 6.00 do godz. 12.00.
  5. W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się też spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy odmówić modlitwę Ojcze Nasz oraz pomodlić się za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia miłości i przebaczenia. To czas świąt rodzinnych dlatego nie zapominajmy o sobie, wspierajmy się i umacniajmy w tym świętym czasie. Pasterkę odprawimy o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na obronę życia nienarodzonych dzieci.
  6. W piątek, 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, a także jutrzni o godz. 8.30.
  7. W sobotę, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w bazylice wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby KUL-u. W niedzielę za tydzień, 27 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Rodziny.
  8. Po świętach Bożego Narodzenia nie będzie wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy” w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś miał pragnienie zaprosić kapłana, z tyłu kościoła wyłożone są kartki-zaproszenia dla tych właśnie osób. Kartki można wypełnić i złożyć w skarbonach przy wyjściu z kościoła do końca roku. Ta wizyta będzie miała na celu, jak zawsze, przede wszystkim wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty. Rozumiemy trudną sytuację i dlatego nie chcemy nikomu narzucać spotkania, a dla tych, którzy chcą wspomóc działanie naszej parafii, będzie umieszczona przy żłóbku specjalna skarbona. Codziennie, w trakcie wieczornego nabożeństwa, będziemy modlić się w naszej bazylice za parafian z poszczególnych ulic udzielając specjalnego błogosławieństwem na nowy rok.
  9. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny i sianko, serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy by na naszych stołach świątecznych był opłatek pobłogosławiony przez kapłana – jest to bowiem znak dzielenia się w łączności ze wspólnotą wierzących oraz nasza duchowa tradycja.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Adam Hahn, Zygmunt Sekuła Zdzisław Lech, Urszula Samka, Paweł Biechowski, Piotr Suszek, Danuta Rytlewska, Helena Smerlińska, Maria Białobłocka.
2020-12-19T16:51:43+01:00