Ogłoszenia duszpasterskie – 27 grudnia 2020 Roku Święto Świętej Rodziny

  1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.
  2. W poniedziałek, 28 grudnia, święto  świętych Młodzianków, męczenników
  3. W czwartek, 31 grudnia, nabożeństwo i Mszę św. na zakończenie roku odprawimy, ze względu na obostrzenia sanitarne, o godz. 17.00.
  4. W piątek, 1 stycznia, Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w bazylice wg porządku niedzielnego, nie będzie jednak Mszy św. o godz. 6.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
  6. Po świętach Bożego Narodzenia nie będzie wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy” w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś miał pragnienie zaprosić kapłana, z tyłu kościoła wyłożone są kartki-zaproszenia dla tych właśnie osób. Kartki można wypełnić i złożyć w skarbonach przy wyjściu z kościoła do końca roku. Ta wizyta będzie miała na celu, jak zawsze, przede wszystkim wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty. Rozumiemy trudną sytuację i dlatego nie chcemy nikomu narzucać spotkania, a dla tych, którzy chcą wspomóc działanie naszej parafii, będzie umieszczona przy żłóbku specjalna skarbona. Codziennie, w trakcie wieczornego nabożeństwa, będziemy modlić się w naszej bazylice za parafian z poszczególnych ulic udzielając specjalnego błogosławieństwem na nowy rok.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Eugenia Wenerska, Henryk Zienowicz, Grzegorz Chilimoniuk, Ryszard Zdziebło, Wojciech Rożankowski, Barbara Pietroń – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2020-12-26T02:18:52+01:00