Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 stycznia 2021 Roku III Niedziela Zwykła

  1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na rzecz naszych najuboższych braci.
  2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Omawiamy teraz temat Eucharystii, jej rozwoju i wpływu na naszą ziemską rzeczywistość. Podczas jutrzni ofiarujemy Panu Bogu zwłaszcza tych, którzy odeszli od Niego.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; tego dnia w 1617 r. Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej, które stało się inspiracją do założenia Zgromadzenia Misji; prosimy Was bardzo, moi Drodzy, o pamięć w modlitwie za nas, kapłanów i braci Zgromadzenia, Siostry Miłosierdzia i całą Rodzinę Wincentyńską, byśmy byli wierni charyzmatowi i z miłością trwali przy Chrystusie głoszącym ewangelię ubogim; we wtorek – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, byli najbliższymi współpracownikami św. Pawła Apostoła; w czwartek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, (1225-1274), prezbitera i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
  4. Z wizytą duszpasterską na zaproszenia odwiedzimy naszych parafian już w najbliższym tygodniu. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Jak wcześniej informowaliśmy ta wizyta będzie odbywała się tylko na zaproszenie i będzie miała na celu przede wszystkim wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty. Msza św. połączona z nabożeństwem kolędowym dla naszych parafian z poszczególnych ulic sprawowana będzie o godz. 18.00
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sławomir Gawrych, Bolesław Bereznowski, Maria Dąbrowska, Tomasz Kopczyński, Gerard Kasprzyk, Piotr Stenżewski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-01-23T21:43:48+01:00