Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 stycznia 2021 Roku II Niedziela Zwykła

 1. W środę, 20 stycznia obchodzić będziemy 101. rocznicę przywrócenia do macierzy Pomorza i Kujaw. Ta bazylika jest wotum wdzięczności Narodu Polskiego za to wydarzenie. Msza św. w intencji naszej ojczyzny i pokoju na świecie zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara
  w czwartek – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 3. Składka na potrzeby naszej bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 10 stycznia, wyniosła 11 100 zł. Wydatki na ogrzewanie bazyliki oraz Domu w miesiącu grudniu wyniosły 25 380 zł. Przygotowujemy się również do przywrócenia balustrady ze stopniem komunijnym, całościowy koszt budowy balustrady to ok.100 tys. zł. Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia.
 4. Co roku po świętach Bożego Narodzenia odbywał się Festiwal Chórów Akademickich Akademickie Kolędowanie. W tym roku koncert będzie miał miejsce w formie on-line na kanale Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na YouTube oraz na Facebook’u. Premierowa emisja programu nastąpi dzisiaj, 17 stycznia, o godz. 17.00. Zapraszamy do słuchania i oglądania.
 5. Od niedzieli, 24 stycznia, udamy się z wizytą duszpasterską na zaproszenia do naszych parafian. Kolędę rozpoczynać będziemy od godz. 16.00. Jak wcześniej informowaliśmy ta wizyta będzie odbywała się tylko na zaproszenie i będzie miała na celu, jak zawsze, przede wszystkim wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty. W tym czasie w bazylice będzie trwało nabożeństwo, w czasie którego modlić się będziemy za osoby mieszkające przy poszczególnych ulicach naszej
  parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Krystyna Kujawska, Wiesław Jańczak, Stefan Wasielewski, Władysława Maciejewska, Urszula Winkowska, Michał Sypniewski, Klara Zielak, Zbigniew Głodowski, Jadwiga Łent, Stanisław Łent, Danuta Andrzejewska –
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2021-01-16T19:36:57+01:00