Ogłoszenia Duszpasterskie – 10 stycznia 2021 Roku

  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
  2. Przeżywana dziś Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Zgodnie z polską tradycją wystrój świąteczny w świątyni zachowamy do dnia 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.
  3. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Omawiamy teraz temat Eucharystii, jej rozwoju i wpływu na naszą ziemską rzeczywistość. Podczas jutrzni ofiarujemy Panu Bogu zwłaszcza tych, którzy odeszli od Niego.
  4. 16 stycznia w trzecią sobotę miesiąca, o godz. 15.00 zapraszamy na Msze świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach.
  5. Przypominamy, że minął już termin zapisywania dzieci do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu bierzmowania. Tych którzy jeszcze twego nie zrobili zapraszamy w tym tygodniu do biura parafialnego.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Szczepaniak, Wanda Safian, Kazimierz Klarkowski, Salomea Fischer, Bernard Gawroński, Teresa Konieczka, Barbara Fyrst, Erina Raubic – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2021-01-10T02:02:56+01:00