Ogłoszenia duszpasterskie – 7 lutego 2021 roku V Niedziela Zwykła

  1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę Liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Omawiamy teraz temat Eucharystii, jej rozwoju i wpływu na naszą ziemską rzeczywistość. Podczas jutrzni ofiarujemy Panu Bogu zwłaszcza tych, którzy odeszli od Niego.
  2. W tym tygodniu w liturgii:
    • w środę – św. Scholastyki (ok. 480-547), dziewicy, byłasiostrą św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynówi patrona Europy, założyła żeński zakon według regułybenedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu;
    • w czwartek – wsp. Najświętszej Maryi Panny zLourdes, czyli Światowy Dzień Chorego; w tym dniuna Mszy św. o godz. 8. 00 i 18.00 zostanie udzielonysakrament namaszczenia chorych i błogosławieństwoNajświętszym Sakramentem; serdecznie zapraszamyzwłaszcza osoby starsze i chore; bardzo prosimyopiekunów o dowiezienie swoich najbliższych dobazyliki.
  3. Spotkanie dla zgłoszonych wcześniej kandydatów do bierzmowania odbędzie się w naszej bazylice w sobotę, 13 lutego o godzinie 10.00. Obecność obowiązkowa.
  4. Spotkanie dla rodziców, których dzieci przystąpią do I Komunii św. w bieżącym roku szkolnym odbędzie się w poniedziałek, 15 lutego o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszej bazyliki.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryka Czajkowska, Stanisław Stoiński, Janina Solarska, Danuta Ratajczak, Zbigniew Wnuk, Anna Dąbrowska, Ryszard Szołyga, Magdalena Sławoniewska – Maciejewska, Janina Siódmiak, Barbara Kwiatkowska, Jan Bielański – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-02-08T19:47:57+01:00