Ogłoszenia duszpasterskie – 14 lutego 2021 roku VI Niedziela Zwykła

  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
  2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych o Eucharystii. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy odeszli od Boga i Kościoła.
  3. W najbliższą środę Popielec. Msze św. odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu na wszystkich Mszach św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem, który jest symbolem podjęcia pokuty za własne grzechy i za grzechy całej ludzkości. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzykrotny posiłek w ciągu dnia, w tym jeden do syta (obowiązuje on od 18. do 60. roku życia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w tym dniu oraz w każdy piątek roku obowiązuje od 14. roku życia do końca życia). Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście wprowadzimy i poświęcimy Krzyż św. Zachariasza, chroniący od zarazy i pandemii. Taca zbierana w tym dniu jest jałmużną wielkopostną przeznaczoną na pomoc hospicjom diecezjalnym.
  4. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych.Pomocą ku temu są nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale śpiewać będziemy w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Za każdy udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej.
  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
  6. Zgodnie z prośbą abpa Wojciecha Polaka piątek, 19 lutego, będzie w Kościele w Polsce dniem modlitwy i pokuty wynagradzającej za grzechy. Szczegóły na plakacie w kościele.
  7. W trzecią sobotę miesiąca, 20 lutego o godz. 15.00 zapraszamy na Msze świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na Bielawkach.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ewa Giecołd, Zdzisław Gliwiński, Jarosław Michałowski, Krystyna Turczyn, Aniela Elmanowska, Waldemar Jagodziński, Teresa Kwiecień, Maria Garbowska, Dominika Niestrój-Woźniak, Ryszard Chamera, Roman Paczek – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-02-13T17:32:00+01:00