Ogłoszenia duszpasterskie – 21 lutego 2021 roku I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą są zawsze modlitwa, post i jałmużna. Modlitwa, czyli m.in. nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa, cicha, od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00, a w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla ubogich chorych i potrzebujących opieki.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto katedry św. Piotra Apostoła.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 22 lutego o godzinie 19.00. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, prosimy o obecność tylko jednego z rodziców.
 4. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w niedzielę, 14 lutego, wyniosła 10 860 zł. Wydatki ostatnich tygodni są następujące:
  • za ogrzewanie budynku w styczniu, tzn. kościoła, salek i noclegowni, rachunek wyniósł 39 870 zł;
  • cały czas trwają prace przygotowawcze do montażu na stopniu komunijnym balustrady, aby umożliwić przyjmowanie komunii św. w pozycji klęczącej; wykonano już 63 tralki co kosztowało 40 000 zł;
  • kończymy także prace oczyszczające po letnim podtopieniu klubo-kawiarenki Altruist z tyłu bazyliki.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i parafialnej gazetki Dla Rodziny.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Felicja Juszkow, Blandyna Dymowska, Danuta Syryczeńska, Jan Siódmiak, Aniela Wawrzyniak, Danuta Bartczak – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-04-05T10:29:28+02:00