Ogłoszenia duszpasterskie – 28 lutego 2021 roku II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą są zawsze modlitwa, post i jałmużna. Modlitwa to m.in. nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla ubogich chorych i potrzebujących opieki.
 2. Od piątku, 5 marca w naszej parafii obecny będzie krzyż przy którym, trzymając go mocno w ramionach, modlił się podczas Drogi Krzyżowej w 2005 roku św. Jan Paweł II. Krzyż będzie wystawiony w naszej bazylice do adoracji do 10 marca.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • w czwartek – święto św. Kazimierza królewicza; o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; Przed południem, wg indywidualnych ustaleń, odwiedzimy chorych w domach.
  • w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych; po nabożeństwie wyruszy z naszej bazyliki grupa mężczyzn, która z modlitwą różańcową na ustach przejdzie do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Mężczyzn serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej formy modlitwy ulicami naszego miasta.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz.19.00 w Auli Świętego Krzyża. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, prosimy o obecność tylko jednego z rodziców.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego  i naszej gazetki parafialnej Dla Rodziny.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Andrzej Lemański, Jolanta Grzesiak, Andrzej Majer, Bogusław Wrzesiński, Marian Maćkowski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-02-28T10:56:19+01:00