Ogłoszenia duszpasterskie – 7 marca 2021 roku III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą są zawsze modlitwa, post i jałmużna. Modlitwa, czyli m.in. nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla ubogich chorych i potrzebujących opieki.
  2. W każdą niedzielę zapraszamy także na godz. 8.30 na wspólną modlitwę Liturgią Godzin z katechezą dla dorosłych. Obecnie omawiamy sakrament Eucharystii i to, co jest z nim związane.
  3. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego ustawiony jest krzyż, przy którym, trzymając go mocno w ramionach, modlił się podczas Drogi Krzyżowej w 2005 roku św. Jan Paweł II. Krzyż będzie udostępniony w naszej bazylice do adoracji do wtorku 9 marca.
  4. W sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  5. Od 21 marca, czyli od V niedzieli Wielkiego Postu, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje głosić będzie ks. Damian Wyżkiewicz CM, który został wyróżniony w konkursie nauczyciel roku 2019.
  6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 8 marca o godz.19.00 w Auli Świętego Krzyża. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, prosimy o obecność tylko jednego z rodziców.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Przewodnika katolickiego i tygodnika parafialnego Dla Rodziny.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lucyna Korpal, Stanisława Biesiadzińska, Stanisława Malinowska, Anna Borkowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-03-07T00:25:28+01:00