Ogłoszenia duszpasterskie – 14 marca 2021 roku IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
  2. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą są zawsze modlitwa, post i jałmużna. Modlitwa, czyli m.in. nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla ubogich chorych i potrzebujących opieki.
  3. W piątek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu papież Franciszek zainauguruje w Watykanie Rok Rodziny, który potrwa do czerwca 2022 roku. Z racji uroczystości, nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę, 21 marca, podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji ks. Józefa Parafiniuka CM z racji jego imienin.
  4. W trzecią sobotę miesiąca, 20 marca o godz. 15.00, zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych, która sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach
  5. Za tydzień, w V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Rekolekcje głosić będzie ks. Damian Wyżkiewicz CM, który został wyróżniony w konkursie nauczyciel roku 2019. Nauki dla dzieci będą o godz. 16.30, a dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.
  6. W sobotę 20 marca z sześciu kościołów Bydgoszczy wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta. Około godz. 20.00 poszczególne grupy dotrą do naszej bazyliki, gdzie odbędzie się uwielbienie w ramach cyklu Serce Ojca, które poprowadzi zespół Amen+.
  7. Wspólnota św. o. Pio. zaprasza na dzień skupienia, który odbędzie się również w sobotę, 20 marca o godz. 10.00 w naszej bazylice.
  8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 27 marca o godz. 10.00 w bazylice. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.
  9. W niedzielę, 21 marca po Mszach św. odbędzie się zbiórka pieniędzy przed naszą bazylikę na chorą Celinkę. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zenon Piekarski, Stefan Szymański, Stanisław Kuczyński, Andrzej Grześkowiak, Jolanta Eis – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-03-13T22:07:47+01:00