Ogłoszenia duszpasterskie – 25 kwietnia 2021 roku IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś przeżywamy w Kościele Światowy dzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszych modlitwach pamiętajmy o kapłanach, a także naszych klerykach by nigdy nie zabrakło świętych i Bożych pracowników winnicy Pana.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. przeniesienia relikwii św. Wincentego a Paulo,
  w czwartek
  – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 3. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana Tajemnic Różańcowych. Po nabożeństwie wyruszy z naszej bazyliki grupa mężczyzn, która z modlitwą różańcową na ustach przejdzie do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Panów serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej formy modlitwy ulicami naszego miasta.
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Matki Bożej indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy również do naszego ogrodu misjonarskiego na godz. 20.30, na wspólną modlitwę zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
 5. Od niedzieli, 2 maja, wracamy do stałego porządku Mszy św. i nabożeństw. Msze św. niedzielne odprawiamy o godz. 6.00, 7.30, o godzinie 8.30 Jutrznia, o godz. 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, następnie Msza św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 18.00.
 6. Zakończona została budowa balustrady przy ołtarzu wraz ze stopniem komunijnym. Przy balustradzie komunia św. będzie udzielana osobom w pozycji klęczącej, na środku oraz w pozostałych częściach kościoła na sposób procesyjny, a przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa (po lewej stronie) komunia udzielana będzie na rękę.
 7. Spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku bieżącym w naszej parafii odbędzie się 8 maja o godz. 10.00 w bazylice.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wanda Safin, Romuald Olszewski, Krystyna Stenner, Bernard Lepper, Zenona Rybińska, Marek Gładysz, Maksymilian Kasprzak, Halina Kaczmarek, Władysław Pogorzelski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-04-24T22:14:27+02:00