Ogłoszenia duszpasterskie – 2 maja 2021 roku V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy odeszli od Pana Boga.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego; o godz. 10.00 uroczystą Mszę św. w intencji ojczyzny odprawi bp Jan Tyrawa, ordynariusz diecezji bydgoskiej;
  we wtorek – wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
  w czwartek – święto św. apostołów Filipa i Jakuba; jest to również pierwszy czwartek miesiąca, w związku z tym o godz. 17.00 odbędzie się adoracja prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa; na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców oraz Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań.
 3. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Chorych w domach odwiedzimy zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.
  w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. Spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku bieżącym w naszej parafii odbędzie się 8 maja o godz. 10.00 w bazylice.
 5. Uroczystość I Komunii św. w naszej bazylice odbędzie się w niedzielę, 9 maja o godz. 11.00 i 13.00. W związku z panującymi ograniczeniami liczby osób w kościołach do świątyni na te godziny będę wpuszczane tylko dzieci przystępujące do I Komunii św. oraz ich rodzice. Bardzo prosimy pozostałych parafian i gości o wybór w tym dniu innej godziny Mszy św., aby zapewnić wszystkim bezpieczny i swobodny udział w liturgii.
 6. Przez cały maj zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Matki Bożej indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy również do naszego ogrodu misjonarskiego na godz. 20.30, na wspólną modlitwę zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
 7. W minionym czasie odeszli do wieczności: śp. śp. Urszula Pisarczak, Janina Szubska, Juliusz Szafrański, Daniela Kolossa – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-05-01T23:45:10+02:00