Ogłoszenia duszpasterskie – 9 maja 2021 roku VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – uroczystość św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
  w czwartek – święto św. Macieja, apostoła
 3. W niedzielę, 16 maja, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych przystąpią do I Komunii św. Ze względu na obostrzenia sanitarne bardzo prosimy wybrać w tym dniu inną godzinę Mszy św., aby zapewnić sobie i innym swobodny i bezpieczny udział w liturgii.
 4. Również w niedzielę, 16 maja, podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji ks. Sławomira Bara CM, proboszcza naszej parafii i superiora Domu misjonarskiego oraz ks. Macieja Musielaka CM, ekonoma naszego Domu, z okazji ich imienin.
 5. Gorąco zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30 a także w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę dodatkowo o godz. 20.30 nabożeństwo majowe w naszym ogrodzie.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy Dni Krzyżowe, czyli czas modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Z tej racji w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędą się procesje błagalne do krzyża misyjnego przed bazyliką.
 7. 15 maja, w trzecią sobotę miesiąca o godz. 15.00 zapraszamy na Msze św. w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na Bielawkach.
 8. W sobotę, 15 maja w kościele seminaryjnym w Krakowie, czterech kleryków przyjmie święcenia diakonatu, a czterech diakonów święcenia kapłańskie. Wśród nich jest trzech wywodzących się ze wspólnoty Młodzieży Misjonarskiej. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 9. Bigos małżeński, to tytuł spotkań warsztatowych na temat relacji w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy 14 i 15 maja. Szczegóły na plakacie i naszej stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego Dla Rodziny oraz czasopisma Przewodnik katolicki.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Stawski, Adela Gołda – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-05-08T23:37:51+02:00