Ogłoszenia duszpasterskie – 16 maja 2021 roku NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. . Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. Składka na potrzeby Bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 9 maja, wyniosła 9 900 zł. Główna inwestycje podjęta w ostatnim czasie to remont dachu i wieży nad głównym wejściem do bazyliki. Prace zostały podjęte ze względu na przygotowanie do dalszego remontu kopuły. Koszt prac to 193 000 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie, zwłaszcza modlitewne, naszej wspólnoty.
  3. Gorąco zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę dodatkowo o godz. 20.30 nabożeństwo majowe w naszym ogrodzie.
  4. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w najbliższą niedzielę. Kończy ona w liturgii okres wielkanocny.
  5. Dziś o godz. 11.00 grupa dzieci z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych przeżywa będzie uroczystość I Komunii Świętej.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jagoda Osińska, Stefan Pacanowski, Mirosław Dachtera, Irena Sobka, Aleksander Tobolewski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-05-16T00:05:23+02:00