Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021 roku UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Dlatego serdecznie zapraszamy kto jeszcze nie zdążył do sakramentu pokuty i Eucharystii.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wsp. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek – wsp. św. Justyna; tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę – wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawimy w porządku niedzielnego. O godz. 13.00 uroczystą Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. Andrzej Gieroń CM. Następnie udamy się z procesją eucharystyczną wokół bazyliki. Bezpośrednio po procesji odbędzie się koncert zespołu Kapela N i nasze wspólne rodzinne biesiadowanie podczas bazylikowej agapy. Zapraszamy serdecznie! Prosimy, aby na procesję przygotować baldachim, sztandary i chorągwie oraz o udekorowanie okien domów na znak i świadectwo przynależności do Chrystusa. Kwiaty do sypania na Boże Ciało i oktawę można składać do kosza wystawionego w kościele. Przez całą oktawę po Mszy św. o godz. 18.00 odbywać się będą procesje wokół bazyliki.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Chorych w domach odwiedzimy zgodnie z indywidualnymi ustaleniami. W tym dniu Mszę św. o godz. 18.00 odprawią księża neoprezbiterzy z naszego Zgromadzenia, wyświęceni 15 maja w Krakowie. W sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszych sobót i zmiana Tajemnic Różańcowych. Po nabożeństwie wyruszy z bazyliki grupa mężczyzn, która z modlitwą różańcową na ustach przejdzie do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Mężczyzn serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej formy modlitwy ulicami naszego miasta.
  5. Od początku czerwca, ulegną zmianie godziny Mszy św. w naszej bazylice. Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 18.00 i 20.00. Do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w trakcie oktawy Bożego Ciała będą zawsze po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów południowej Polski i do Zakopanego, która odbędzie się w dniach od 21 do 25 czerwca. Odwiedzimy też grób ks. Mieczysława Kozłowskiego CM. Wyjazd organizowany jest przez wspólnotę Żywego Różańca. Wszelkie informacje można uzyskać w biurze parafialnym.
  8. Parafia organizuje również pielgrzymkę dziękczynną do Matki Bożej z Medziugorie w dniach od 15 do 22 października. Wszelkie informacje w biurze parafialnym bądź na plakatach.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marzena Galubińska, Lidia Kochanowska, Eugenia Grott, Kazimiera Lange – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2021-05-30T19:58:38+02:00