Ogłoszenia duszpasterskie – 6 czerwca 2021 roku X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Gorąco zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę dodatkowo o godz. 20.30 nabożeństwo czerwcowe w naszym ogrodzie.
 2. Dziś tzw. Słoneczna niedziela, czyli naszej Młodzieży Misjonarskiej. Z radością wspierajmy tych młodych ludzi w ich działalności na rzecz ubogich i potrzebujących.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Jadwigi, królowej
  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i światowy dzień modlitwy o świętość kapłanów; tego dnia z całym Kościołem odmówimy akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa; na godz. 17.00 wspólnota Straży Honorowej NSPJ zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu; z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca NMP.

 4. W niedzielę zapraszamy serdecznie w godz. 10.00-15.00 do kawiarenki parafialnej w klubie Altruist, zlokalizowanej z tyłu bazyliki. Można też skorzystać z placu zabaw. Prosimy jednak zachowanie obostrzeń sanitarnych.
 5. W poniedziałek, 7 czerwca o godz. 12.00 w bazylice odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji naszego regionu pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej i administratora diecezji bydgoskiej z okazji Święta Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Serdecznie zapraszamy.
 6. W najbliższą niedzielę ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na potrzeby bazyliki. Już teraz dziękujemy Wam za wspieranie duchowe i materialne naszych działań.
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wojciech Nagel, Franciszek Wójtowicz, Grażyna Bąkowska, Danuta Gruszecka, Aniela Czubanowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-06-05T23:44:08+02:00