Ogłoszenia duszpasterskie – 20 czerwca 2021 roku XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę dodatkowo o godz. 20.30 nabożeństwo czerwcowe w naszym ogrodzie.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w czwartek
  – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  w sobotę
  – wsp. bł. Sióstr Miłosierdzia: Marii Magdaleny Fontaine i towarzyszek, dziewic i męczennic.
 3. Składka na potrzeby naszej bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 13 czerwca, wyniosła 12 650 zł. W ostatnim czasie, przy współpracy z Bydgoskim Stowarzyszeniem Miłosierdzia, wydajemy ponad 200 posiłków dziennie, a oprócz tego również odzież i meble, utrzymujemy również dom interwencyjny przy ul. Nasypowej. Zakończony został remont dachu nad salami chóru i duszpasterstwa akademickiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 185 tys. zł. Obecnie trwają prace przygotowawcze do wymiany dachu na kopule bazyliki, którego koszt to ok. 6 mln zł. Wszystkim dziękujemy za duchowe i materialne wspieranie tego co dzieje się przy tej bydgoskiej bazylice.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Leszka Smakosza CM, który przybliży nam swoją pracę misyjną wśród chrześcijan w Kazachstanie.
 5. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Matki Bożej z Medjugorie w dniach od 15 do 22 października. Wszelkie informacje biurze parafialnym i na plakatach.
 6. Zachęcamy serdecznie do korzystania z naszej kawiarenki Altruist, a dzieci zapraszamy na plac zabaw. Miejsca te znajdują się z tyłu bazyliki.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bogdan Abramowski, Leszek Cerak, Bogdan Trojanowski, Regina Grodzka, Agnieszka Jarząbkowska, Kazimierz Grzempa – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-06-19T22:09:22+02:00