Ogłoszenia duszpasterskie – 27 czerwca 2021 roku XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. „Bóg zapłać” za ofiary dla najuboższych składane dzisiaj do skarbon Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy od środy włącznie po Mszy św. wieczornej, a dzisiaj jeszcze o 17.30 w kościele i o godz. 20.30 w naszym ogrodzie.
  3. W wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w naszej bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj.: uczestnictwo we Mszy św. z przyjęciem Komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga w intencjach papieża Franciszka. Msze św. z homilią o godz. 8.00 i 18.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Aposolskiej. W tym dniu imieniny obchodzi m. in. br Piotr Ziomber CM. W jego intencjach modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich rodziców i rodziny kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
    W piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo za wstaw. św. Jana Pawła II. W sobotę święto św. Tomasza Apostoła, Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana Tajemnic Różańcowych. Po nabożeństwie wyruszy z naszej bazyliki grupa mężczyzn, która z modlitwą różańcową na ustach przejdzie do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Panów serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej formy modlitwy ulicami naszego miasta.
  5. Czas wakacji to czas nabrania sił, spojrzenia na Boga i na siebie inaczej, może to czas odnowienia naszych relacji z Panem Jezusem, doświadczenia na nowo Jego bliskości i Miłości. Wakacje to również czas odnowy sił fizycznych i psychicznych, dostrzegania tych, których kochamy, albo kochamy za mało, to czas spotkania z Bogiem w przyrodzie, a także z drugim człowiekiem. Dlatego zapraszam Was na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii i modlitwie.
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Irena Wodniczak, Krystyna Rydzkowska, Janina Szychta, Danuta Guziałek, Magdarita Putinkowska, Alina Pasternak, Henryk Wruck, Kazimiera Gwincińska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-06-27T03:31:49+02:00