Ogłoszenia duszpasterskie – 4 lipca 2021 roku XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Czas wakacji to czas nabrania sił, spojrzenia na Boga i na siebie inaczej, może to także czas odnowienia naszych relacji z Panem Jezusem, doświadczenia na nowo Jego bliskości i miłości. Wakacje to również czas odnowy sił fizycznych i psychicznych, dostrzegania tych, których kochamy, albo kochamy za mało, to czas spotkania z Bogiem w przyrodzie, ale i z drugim człowiekiem. Dlatego zapraszam Was na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii i modlitwie.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w wtorek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  w czwartek – wsp. św. Jana z Dukli, kapłana;
  w piątek – wsp. św. Franciszka Regis Cleta, męczennika, kapłana Zgromadzenia Misji
 3. Ks. Leszek Smakosz, który w ubiegłą niedzielę głosił Słowo Boże i zbierał datki na potrzeby Misji w Kazachstanie, serdecznie dziękuje za modlitwę i pragnie poinformować i podziękować, że udało mu się zebrać 17 100 zł. Dziękujemy Wam za to wsparcie. Składka z najbliższej niedzieli, 11 lipca, będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki. Bóg zapłać za Waszą troskę o tę świątynię oraz o to co dzieje się przy bazylice!
 4. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy błogosławieństwa Bożego w podróży i dobrej pogody.
 5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jerzy Tomaszewski, Ryszard Zieńczyk, Małgorzata Kamińska, Janusz Pietrzkiewicz – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
2021-07-04T00:02:11+02:00