Ogłoszenia duszpasterskie – 18 lipca 2021 roku XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają wakacje niech to będzie dla nas czas wypoczynku w kontakcie ze Stwórcą  w świecie przyrody. Zechciejmy zatem dla Niego otwierać nasze serca i umysły, a Eucharystia niedzielna niech będzie spotkaniem człowieka z Bogiem, który umacnia i prowadzi każdego dnia.
 2. W tym tygodniu  w liturgii wspominamy:
  czwartek – św. Marię Magdalenę;
  piątek – Brygidę – zakonnicę, patronkę Europy;
  sobota – św. Kingę
 3. Składka na potrzeby naszej Bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 11 lipca wyniosła 14 360 zł. Inwestycje jakie w ostatnim czasie zostały przez nas podjęte to: zakończyliśmy remont dachu nad wejściem do bazyliki i zaczynamy remont kopuły, niezbędne formalności zostały już zakończone i teraz rusza proces budowy zabezpieczeń i rusztowań potrzebnych do wymiany poszycia dachu kopuły. Koszt pierwszego etapu to 1 milion 350 tyś zł. Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia.
 4. W sobotę antycypujemy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  Z tej racji, po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 poświęcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Pojazdy prosimy zaparkować na parkingu z tyłu Bazyliki.
 5. W Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy przy ul Markwarta istnieje możliwość wykonania bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu. Bliższe informacje zawarte są w broszurze informacyjnej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. 
 6. Wypoczywającym na urlopach życzymy słonecznej pogody i Bożej opieki, a nam wszystkich pracującym niech łaski wyprasza Matka Najświętsza.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Indraszek, Halina Bołejko, Jerzy Bazarnik i Halina Joachimiak.
  Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
2021-07-17T21:19:24+02:00