Ogłoszenia duszpasterskie – 5 września 2021 roku XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  Środa – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w diecezji bydgoskiej jest to także uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości. Tego dnia obchodzić będziemy również rocznicę powstania Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika. Obchody rozpoczniemy Nabożeństwem do Matki Bożej od Cudownego Medalika o 17.30, następnie uroczysta Msza św., a po niej spotkanie w Auli Świętego Krzyża. Chętnych do wstąpienia w szeregi tej wspólnoty serdecznie zapraszamy.
  Czwartek – Bł. Fryderyka Ozanama,
  Sobota – św. Jana Gabriela Perboyre, kapłana i męczennika z Wuchan.
 2. W dniach 8 i 9 września zapraszamy na Męskie Wieczory w bazylice, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB. Spotkania rozpoczną się o godz. 18.00 Eucharystią, po Mszy świętej konferencja dla mężczyzn.
 3. Młodzież Misjonarska zaprasza na Mszę św. a po niej spotkanie organizacyjne w piątek, 10 września o godz.18.00 do kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 4. Chór Vincentinum rozpoczyna próby śpiewu w czwartek, 9 września po wieczornej Mszy św. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego śpiewania.
 5. Serdecznie zapraszamy już dziś na odpust parafialny ku czci św. Wincentego a Paulo. Uroczystości odbędą się 19 września, a przewodniczyć im będzie ks. dr Adam Sejbuk CM. Do tego dnia będziemy przygotowywać się przez cały tydzień, począwszy od poniedziałku 13 września, poprzez wieczorne nabożeństwa. Szczegółowy plan na plakatach przy wejściu do kościoła i na naszych stronach internetowych.
 6. W niedzielę, 12 września odbędzie się beatyfikacja Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard Stefana Wyszyńskiego. Transmisję będzie można oglądać również na telebimie ustawionym przed bazyliką. Rozpocznie się ona o godz. 12.00.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe kopuły naszej bazyliki.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i nowego numeru gazetki parafialnej Dla Rodziny.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Wolff, Małgorzata Angowska, Krystyna Loose, Czesław Świtała, Stefania Gawrysiak, Zofia Weyna-Olszewska, Henryk Gajewski, Janka Noak, Andrzej Mleczko, Barbara Kaczmarek – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-09-04T21:54:38+02:00