Ogłoszenia duszpasterskie – 12 września 2021 roku XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na prace remontowe kopuły naszej bazyliki.
 2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. O godz. 9.30 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  w wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  w środę – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  w czwartek – wsp. św. Korneliusza i Cypriana, męczenników;
  w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 4. W trzecią sobotę miesiąca, 20 września o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu na Bielawkach.
 5. W ramach Przygotowania do odpustu patrona naszej parafii św. Wincentego a Paulo oraz dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, od poniedziałku do soboty w naszej bazylice odbędą się nabożeństwa w różnych intencjach. Rozpoczniemy każdego dnia nabożeństwem o 17.30, następnie Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.45 modlitwa wieczorna i Apel Jasnogórski. W sobotę przed odpustem zapraszamy na nabożeństwo Otrzyj matce łzy, uratuj Ojcu syna, dla osób uzależnionych z problemami i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie dla nich w Auli Świętego Krzyża. Serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje na plakatach i na stronach internetowych.
 6. W niedzielę, 19 września o godz. 13.00, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. Mszę św. odprawi i słowo Boże w tym dniu wygłosi ks. dr Adam Sejbuk CM. Po uroczystej Mszy św. zapraszamy na wspólne świętowanie z tyłu bazyliki. Oprócz zakończenia Marszu dla Życia i Rodziny odbędzie się również mały Festiwal Nowe Spojrzenie, na którym zagra zespół Żuki z orkiestrą Wojska Polskiego, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży, a także różnego rodzaju smakołyków.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ludwika Paciulewicz, Edmund Szymkowiak, Wanda Rogowska, Maria Bryk, Emilia Rymarowicz, Piotr Szmańda, Krystyna Tomasz (ona), Edward Papiernik –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-09-10T21:40:27+02:00