Ogłoszenia duszpasterskie – 19 września 2021 roku XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj, w naszej bazylice św. Wincentego a Paulo, przeżywamy uroczystości odpustowe. Za Waszą modlitwę i dobre słowo, za każdy gest miłości względem drugiego człowieka zwłaszcza tego biednego, w imieniu naszego patrona Ojca dzieł miłosierdzia, z serca Wam dziękujemy. Uroczysta Msza św. odpustowa, którą poprowadzi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Adam Sejbuk CM, zostanie odprawiona o godz. 13.00. Po wspólnej Eucharystii zapraszamy na wspólne świętowanie (koncert zespołu Żuki z Orkiestrą Wojska Polskiego i smaczny imieninowy poczęstunek z tyłu bazyliki).
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  poniedziałek – wsp. świętych męczenników koreańskich,
  wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  czwartek – wsp. św. Ojca Pio, kapłana,
 3. Składka na potrzeby naszej Bazyliki zbierana w niedzielę, 12 września wyniosła 14 911 zł. Trwają prace remontowe kopuły naszej bazyliki i mamy nadzieję, że etap II zostanie wkrótce zakończony. Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia.
 4. W sobotę, 25 września o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Stowarzyszenia Cudownego Medalika i spotkanie formacyjne.
 5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w bazylice w 2022 roku, odbędzie się w poniedziałek, 4 października o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
 6. Chętnych chłopców do posługi przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 25 września o godz. 10.00 w salce nad zakrystią (wejście z tyłu kościoła)
 7. W niedzielę 26 września o godz. 11.00 będzie miał miejsce w naszej bazylice Pogrzeb Państwowy Ofiar Zbrodni Komunistycznych. W uroczystej Mszy św. w intencji poległych uczestniczyć będą przedstawiciele Kościoła oraz władze państwowe. Po Mszy św. kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz przy ul. Kcyńskiej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Roman Romanowski, Halina Leśnikowska, Józefa Kuźba, Magdalena Andrearczyk, Tadeusz Bujko, Agnieszka Budzyńska, Jadwiga Wiśniewska, Regina Pomagier, Witold Mazurek, Jan Grzech – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-09-18T19:31:18+02:00