Ogłoszenia duszpasterskie – 26 września 2021 roku XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. „Bóg zapłać” za ofiary, dla najuboższych, składane dzisiaj do skarbon na potrzeby naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 2. Serdecznie dziękujemy Wam, Bracia i Siostry, za zeszłotygodniowe świętowanie odpustu w naszej parafii. To piękne spotkanie zarówno w świątyni na Eucharystii jak i na Festiwalu Nowe Spojrzenie pokazuje jak bardzo dla siebie jesteśmy potrzebni i ważni. Ufamy, że dzięki wspólnej modlitwie i radości spotkania, uda nam się jeszcze bardziej zawiązać szczerą relację wspólnej odpowiedzialności za naszą parafię i człowieka ubogiego na większą Chwałę Boga.
 3. W tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – uroczystość św. Wincentego a Paulo, patrona naszej parafii,
  we wtorek – wsp. św. Wacława,
  w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  w czwartek – wsp. św. Hieronima – kapłana i doktora Kościoła,
  w piątek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  w sobotę – wsp. świętych Aniołów Stróżów.
 4. Na godz. 8.30 w każdą niedzielę zapraszamy na jutrznię z katechezą pod wspólnym tytułem Teologia przy rosole, a o godz. 9.30. na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 5. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 6. Chętnych chłopców do posługi przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 2 października o godz. 10.00 w salce nad zakrystią (wejście z tyłu kościoła)
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo za wstaw. św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach. W sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót. Zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 8. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w bazylice w 2022 roku, odbędzie się w poniedziałek, 4 października o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża. Natomiast spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii (osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowej) odbędzie się w niedzielę, 10 października w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. o 11.30. Na to spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami.
 9. W przyszłą niedzielę, 3 października o godz. 13.00 odprawimy Msze św. imieninową w intencji ks. Radosława Muchy CM i ks. Grzegorza Duchnika CM.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Magdalena Nawojowska, Wiesław Sobolewski, Genowefa Młynarz – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-09-24T17:52:10+02:00