Ogłoszenia duszpasterskie – 3 października 2021 roku XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Franciszka z Asyżu
  we wtorek – wsp. św. s. Faustyny
  w czwartek – wsp. NMP Różańcowej
 2. W niedzielę, 10 października, w holu przed biurem parafialnym, w godz. Od 8.30 do 11.30, będą zbierane składki członkowskie KUL.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do Auli Krzyża, a następnie na nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorację Najświętszego Sakramentu. Na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. Rozpoczął się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w bazylice w 2022 roku, odbędzie się w poniedziałek, 4 października o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża. Natomiast spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii (osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowej) odbędzie się w niedzielę, 10 października w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. o 11.30. Na to spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami.
 6. Duszpasterstwo Akademickie Stryszek, działające przy naszej bazylice, zaprasza w każdą niedzielę na godz. 18.00 na Msze św. dla studentów i młodzieży, a później na kolację i spotkanie integracyjne. Szczegółowy plan spotkań na plakacie. Za tydzień natomiast (10 października) zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 z okazji inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
 7. Nasza Parafia pragnie powołać do życia drużynę harcerską oraz gromadę zuchową odwołując się do tradycji przedwojennej. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.
 8. Za tydzień obchodzić będziemy 21. Dzień Papieski, kiedy to można będzie wesprzeć podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Zdzisława Kamińska, Paweł Izdebski, Ryszard Wojtkowiak, Krystyna Konnak – Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
2021-10-02T22:29:59+02:00