Ogłoszenia duszpasterskie – 10 października 2021 roku
XXVIII niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  w środę – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego
  w piątek – wsp. św. Teresy od Jezusa, jest to również tzw. Dzień Dziecka Utraconego
  w sobotę – wsp. św. Jadwigi Śląskiej
 2. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 3. Duszpasterstwo Akademickie Stryszek i Młodzież Misjonarska działające przy naszej bazylice, zapraszają w każdą niedzielę na godz. 18.00 na Msze św. dla studentów i młodzieży, a później na kolację i spotkanie integracyjne. Szczegółowy plan spotkań na plakatach.
 4. Nasza parafia pragnie powołać do życia drużynę harcerską oraz gromadę zuchową odwołując się do tradycji przedwojennej. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.
 5. W III sobotę miesiąca, 16 października o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu.
 6. We wtorek zmarł ks. Piotr Rutkowski CM, pochodzący z Bydgoszczy. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 października o godz. 12.00 w bazylice.
 7. Dziś obchodzimy 21. Dzień Papieski, kiedy to można wesprzeć podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli zdolną młodzież z ubogich rodzin.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Wojciech Łataś, Kazimiera Bałuka, Józef Jułkowski, Leszek Wrzeszcz, Robert Graczykowski – Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
2021-10-09T19:48:51+02:00