Ogłoszenia duszpasterskie – 17 października 2021 roku XXIX niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  poniedziałek – święto św. Łukasza ewangelisty,
  wtorek – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika,
  środa – wsp. św. Jana Kantego, kapłana,
  piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko – pomorskiego
 2. W następną niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje.
 3. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 10 października, wyniosła 16 250 zł. Zakończyliśmy drugi etap prac remontowych kopuły kościoła, których koszt wyniósł 1 mln 350 tys. zł. Dobiegła również końca adaptacja pomieszczeń pod ogrzewalnię dla ubogich i potrzebujących. Patronował jej będzie ks. Mieczysław Kozłowski CM, dlatego otrzymała ona nazwę Ogrzewalnia u Miecia. Rozpoczynamy teraz kolejną część prac, aby dostosować pozostałe pomieszczenia na gabinety medyczne, terapeutyczne i porad prawnych.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
 5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. 1 listopada odprawimy wg porządku niedzielnego. W tym dniu w kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 wyruszy procesja po cmentarzu, po niej zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów. Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w biurze parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
 6. W przyszłą niedzielę, 24 października, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane w ten sposób pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Maria Soboczyńska, Janusz Błażuk, Teresa Wenckowska, ks. Piotr Rutkowski CM – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-10-17T00:14:59+02:00