Ogłoszenia duszpasterskie – 24 października 2021 roku XXX niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim, w naszych modlitwach polecajmy sprawę misji i misjonarzy. 
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w czwartek – święto Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
 4. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 8.30 na modlitwę brewiarzową – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Modlimy się wówczas za tych, którzy pogubili się w życiu wiarą.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła. To dzień szczególny i dla nas, bowiem na Mszy św. o godz. 13.00 podpiszemy porozumienie braterskie z parafią NMP Królowej Rodzin z Białegostoku. Tego dnia Słowo Boże skieruje do nas ks. Piotr Kobeszko, a do skarbon przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na rzecz budującej się świątyni w Białymstoku. 
 6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. 1 listopada odprawimy wg porządku niedzielnego. W tym dniu w kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 sprzed kościoła Zmartwychwstania Pańskiego wyruszy procesja po cmentarzu. Bezpośrednio po procesji w kaplicy cmentarnej odprawimy Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów. Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w biurze parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
 7. W każdą niedzielę od. Godz. 10 do 14, zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej Altruist. Wejście znajduje się z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
 8. Zapraszamy na bezpłatne badania słuchu do przychodni SłuchMed przy ul. Gdańskiej 73. Wszelkie informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Zieliński, Mieczysław Szyperski, Janina Kramm, Halina Szymańska, Urszula Pałka, Urszula Puziak, Eugenia Dolna – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-10-23T22:35:53+02:00