Ogłoszenia duszpasterskie – 31 października 2021 roku XXXI niedziela zwykła

 1. Dziś obchodzimy uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła. Na Mszy św. o godz. 13.00 podpisaliśmy współpracę partnerską z parafią NMP Królowej Rodzin z Białegostoku. Dziś Słowo Boże głosi do nas ks. Piotr Kobeszko, proboszcz białostockiej parafii, a do skarbon przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na rzecz budowanej tam świątyni.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych
  we wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny
  w czwartek – wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa
  w sobotę – wsp. 102 błogosławionych męczenników hiszpańskich Rodziny Wincentyńskiej
 3. Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych odprawimy wg porządku niedzielnego. W tym dniu w kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 sprzed kościoła Zmartwychwstania Pańskiego wyruszy procesja po cmentarzu. Bezpośrednio po procesji w kaplicy cmentarnej odprawimy Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów. Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w biurze parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
 4. W Dzień Zaduszny Msze św. w bazylice wg porządku dnia powszedniego. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. na cmentarzu parafialnym na Bielawkach. 
 5. W pierwszych dniach listopada w bazylice, po Mszy św. wieczornej, w sobotę i niedzielę o godz. 17.30, odbywać się będzie modlitwa wypominkowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła oraz w biurze parafialnym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do Auli Świętego Krzyża, a następnie na nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorację Najświętszego Sakramentu; na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
  w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W tym dniu odwiedzimy chorych w domach;
  w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 7. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę brewiarzową – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. 
 8. W każdą niedzielę od godz. 10.00 do 14.00, zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej Altruist. Wejście znajduje się z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Norbert Cieślak, Janusz Skurkiewicz, Kazimierz Bernacki – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-10-30T23:13:49+02:00